Úvod / Fotogaléria / 2017

Flag Counter

2017

Reprezentačný ples 18.02.20171. Reprezentačný ples 18.02.2017

Plesová sezóna tento rok neobišla ani obec Lazisko. V nej sa tretiu februárovú sobotu 18.02.2017 uskutočnil vôbec 1. Reprezentačný ples, ktorý hneď v úvode, príhovorom v mene obce, otvorila Mgr. Jana Glajzová. V kultúrnom dome sa zabávalo a tancovalo viac ako 80 hostí, na ktorých okrem výborného jedla, čakal aj zaujímavý kultúrny program. O ten sa v dvoch tanečných blokoch postarali Daniela Dubovská a Alžbeta Berníková, ktoré zatancovali Jive, Sambu a Mexico. Okrem nich, sa svojím hlasom predviedla aj nádejná, mladá speváčka Alexandra Miertušová.

Spev a tanec nebolo všetko, čo sa na hostí čakalo, tí dostali aj menšie prekvapenie v podobe vtipnej súťaže s balónmi, pri ktorej sa nebavili len súťažné páry. Tak ako to býva zvykom, v závere plesu sa okrem losovania bohatej tomboly, vyhlasovala kráľovná a kráľ plesu, ktorí si okrem koruniek odniesli domov aj poukaz na romantickú večeru. O skvelú atmosféru a zábavu sa počas celého plesu starala hudobná skupina THYROS.

Veľké ďakujem patrí všetkým sponzorom, ktorí prispeli do tomboly menovite: obciam Lazisko, Gálovany, Svätý Kríž, Gôtovany, Ľubeľa, Liptovské Kľačany, Partizánska Ľupča a Pavčiná Lehota. Ďalšie ceny venovali: CK AZAD Tvrdošín, OZO a.s. Lipt. Mikuláš, Tomirtech s.r.o. Lipt. Mikuláš, J.M.H. s.r.o. Lipt. Mikuláš, CBA VEREX a.s. Liptovský Mikuláš, AGRO-RACIO s.r.o. Lipt. Mikuláš, Eltek Lipt. Hrádok, Hydroizol s.r.o. Lipt. Mikuláš, Fun Fabric Lipt. Mikuláš, BEZA s.r.o. Lipt. Mikuláš, FUN PARK Žiarce Pavčiná Lehota, Urbár Sokolče, J+Z Špirec Hotel Bystrina Demänovská Dolina, MT-Elektro, TELEM a.s. Lipt. Mikuláš, Liptov Lasers, GoodMood pizza &bar, Multikino Golden Apple Cinema, Penzión Bowling, Motokáry Palúdzka Kart centrum Liptov, skupina THYROS a ďalší: rodina Glajzová, Kubová, Antolová, Matejková, Bebková a Máliková.

Obec Lazisko chce aj takto poďakovať všetkým hosťom, ktorí sa plesu zúčastnili a bavili sa až do skorých ranných hodín.

 

Tešíme sa na Vás aj o rok!  

Stavanie májaStavanie mája

Máje sa v našej obci stavajú "na Ducha". V minulosti sa stavali máje do dvorov dievčat, ktoré dovŕšili vek vhodný na vydaj. Dnes sa v obci stavia jeden centrálny máj a je venovaný všetkým dievčatám a ženám v obci. V sobotu 3.6.2017 sa pred obecným úradom uskutočnilo „tradične stávanie mája “ (viď. Fotogaléria )

3. ročník stolnotenisového turnaja3. ročník stolnotenisového turnaja

Tretí ročník stolnotenisového turnaja o putovný pohár starostu obce, sa uskutočnil 14.04.2017 o 12:45 v Kultúrnom dome obce Lazisko. O otvorenie turnaja sa postarali okrem starostu obce Bc. Františka Púčika aj pozvaní hostia, primátor mesta Liptovský Mikuláš pán Ing. Ján Blcháč, štátny tajomník ministerstva vnútra pán Ing. Rudolf Urbanovič, starosta obce Ľubeľa Ing. Erik Gemzický, PhD., zástupca starostu obce Partizánska Ľupča Július Sokol a Martin Kohút predseda mestskej organizácie SNS v Lipt. Hrádku. Na „sviatočnom“ turnaji sa zúčastnilo šestnásť hráčov, ktorí medzi sebou súperili v dvoch skupinách, z ktorých postupovali štyria najlepší do osemčlenného štvrťfinále, ostatní sa stretli v súbojoch o umiestnenie. Z druhého víťazstva sa nakoniec radoval, tak ako minulý rok, Dušan Mintál. Na druhom mieste skončil nováčik na turnaji Adam Trizna, no a tretie miesto získal Cyril Bebko. Pre každého zúčastneného bolo pripravené občerstvenie a pitný režim. Všetci si odniesli pamätné medaile a diplomy Konečné poradie 3.ročníka o putovný pohár starostu obce Lazisko

1. Dušan Mintál
2. Adam Trizna
3. Cyril Bebko
4. Milan Cupra

Touto cestou sa chceme poďakovať organizačnému tímu (Bc. Jakub Glajza a Mgr. Jana Glajzová) za organizáciu podujatia.

 

Divadelné predstavenieDivadelné predstavenie

Divadlo Havránok vzniklo v októbri roku 2004. Nadviazali sme na dlhoročnú tradíciu, ktorá sa žiaľ skončila pred 25 rokmi. Obnoviť starú partiu bolo takmer nemožné. Neostávalo nič iné, len sa spýtať mladých. Mladí ochotníci sa naprv vyhovárali, že to nie je nič pre nich, že sú hanbliví, nevedia spievať a iné výhovorky od výmyslu sveta. Začal sa nacvičovať Kamenný chodníček od Ferka Urbánka. Po prvých skúškach bol každý smelší a výrečnejší a texty sa učili pomerne rýchlo. 

Ochotnícka divadelná skupina Havránok sa rozhodla, že bude nacvičovať len divadelné hry, ktoré potrápia vaše bránice. Lebo v Zdravovede sme sa dočítali, že smiech zlepšuje krvný obeh a je účinnejší ako 10 minút behu. 


Viac tu:
http://odhavranok.webnode.sk/

 

 

Dňa 12. marca 2017 sa v sále Kultúrneho domu v Lazisku  uskutočnilo
predstavenie
  divadelnej skupiny HAVRÁNOK z Liptovských Vlách

 

 "Liptovská švábka "  

 od Stanislava Šubíka