Úvod / Fotogaléria / 2018

Flag Counter

2018

2. reprezentačný ples2. reprezentačný ples

    V obci Lazisko sa v tretiu februárovú sobotu 17.02.2017 uskutočnil 2. Reprezentačný ples. Kultúry dom sa zaplnil elegantnými dámami a galantnými pánmi.  
     Pri vstupe do kultúrneho domu na hostí čakalo okrem šampanského, aj malé prekvapenie v podobe perníka s nápisom Lazisko, ktorý si odniesla každá dáma. Ples v úvode otvoril slávnostným príhovorom starosta obce Bc. František Púčik, po ktorom nasledoval aj úvodný tanec v podobe valčíka.  
     Sála kultúrneho domu sa v ten večer zmenila na nepoznanie.  Šikovné ruky ju odeli do   zlato-bordových farieb. Zabávalo a tancovalo tu viac ako 90 hostí, pre ktorých si aj tento rok pripravili organizátori zaujímavý kultúrny program. Moderátorom večera bol  Bc. Jakub Glajza.  V rámci programu vystúpil  mladý, talentovaný huslista Matúš Mravec. V ďalšom bloku predviedli ľudové tance a školu tanca, rodák z Laziska Jakub Húlek, so svojou šarmantnou partnerkou Katkou Bernáthovou.  Okrem toho čakalo na zúčastnených aj ďalšie prekvapenie a to dve vtipné súťaže. Pre pánov to bola súťaž vo vyťahovaní servítok a pre dámy disciplína s krokomerom. Okrem polnočnej tomboly, sa aj tento rok volil  kráľ a kráľovná plesu. O tom, ktorá dvojica získa poukaz na romantickú večeru rozhodovali intímne, šteklivé, ale zato vtipné otázky, v ktorých sa museli partneri zhodnúť.  O skvelú atmosféru a zábavu sa počas celého plesu starala skupina FLASH. Hostia sa bavili do skorých ranných hodín, domov odchádzali určite plný nezabudnuteľných zážitkov. Fotografie hovoria za všetko!
    Veľké ďakujem patrí všetkým sponzorom, ktorí prispeli do tomboly menovite: obciam Lazisko, Gálovany, Svätý Kríž, Gôtovany, Ľubeľa, Liptovské Kľačany, Partizánska Ľupča a Pavčiná Lehota. Ďalšie ceny venovali: CK AZAD Tvrdošín, OZO a.s. Lipt. Mikuláš, Tomirtech s.r.o. Lipt. Mikuláš, J.M.H. s.r.o. Lipt. Mikuláš, CBA VEREX a.s. Liptovský Mikuláš, AGRO-RACIO s.r.o. Lipt. Mikuláš,   Hydroizol s.r.o. Lipt. Mikuláš, , BEZA s.r.o. Lipt. Mikuláš, FUN PARK Žiarce Pavčiná Lehota, Urbár Sokolče, PZ Sina Lazisko,  J+Z Špirec Hotel Bystrina Demänovská Dolina, MT-Elektro,  Liptov Lasers, Multikino Golden Apple Cinema, Penzión Bowling, Motokáry Palúdzka Kart centrum Liptov, Drevenica pod Sitieňom, Krupa-Kajo s.r.o, Lipt..Mikuláš, Techles s.r.o. Lipt. Mikuláš, Paradox-zábavné centrum Lipt.Ondrašová ,  LUNA MOTOR s.r.o. Juraj Lúčan Lipt.Mikuláš,Bažant s.r.o. Lukov Dvor, Kaderníctvo  Daniela, Lipt. Mikuláš, Bethania- závodná kuchyňa  Lipt. Mikuláš,  Moravčíková Jana, Lazisko,  Potraviny Saška Lazisko,  a ďalší: rodina Glajzová, Matejková, Hoštáková, Vršková, Švecová  a Máliková.

2. reprezentačný plesJánska vatra

Predposlednú júnovú sobotu dňa 23.6.2018 sa v obci Lazisko uskutočnilo pálenie Jánskej vatry, ktoré bolo spojené s turnajom o pohár starostu obce Lazisko v malom futbale.

Na futbalovom ihrisku, síce v pochmúrnom a chladnom počasí, no o to v lepšej nálade, začal v doobedných hodinách turnaj v malom futbale. Na hracej ploche sa predstavili dve mužstvá z Laziska, hostia z neďalekej Dúbravy a hráči z Ivanky  pri Dunaji. Turnaj bol vyrovnaný, priniesol viaceré oku lahodiace akcie a góly, no nakoniec sa z víťazstva tešila Dúbrava, na druhom mieste skončila Ivanka pri Dunaji a tretí domáci hráči z Laziska. Individuálne ocenenie za najlepšieho strelca turnaja prebral Miloš Roháč, za najlepšieho brankára Matej Repa a najlepším hráčom sa stal Rastislav Droppa.

Na konci turnaja bol už chutný guláš dovarený a všetci aktéri sa tak mohli dosýta najesť a dať si aj jedno, dobre vychladené, čapované pivko a kofolu.

Okrem futbalu si na svoje prišli aj tí najmenší,  pre nich boli pripravené rôzne hry a stanoviská,  po ich absolvovaní boli ocenení pamätnou medailou a balíčkom sladkostí, ktorému sa veľmi potešili. Veríme, že získané medaily budú všetkým deťom pripomínať tento neobyčajný deň . Okrem toho si mohli dať namaľovať na tvár rôzne obrázky, o ktoré  sa postarali šikovné ruky jednej z animátoriek a zaskákať si aj na nafukovacom hrade.

Vo večerných hodinách rozprúdila zábavu skupina FLASH, ktorá je už v obci Lazisko ako doma a po reprezentačnom plese, sa predstavila aj na tomto peknom podujatí. Okolo 21:00 už nič nebránilo tomu, aby zazneli slová piesne Na Kráľovej holi a rozoznel sa hlas praskajúceho ohňa Jánskej vatry. Veselica pokračovala až do neskorých ranných hodín.  

Cieľom akcie bolo vytvoriť pre našich obyvateľov príležitosť na aktívny oddych a spoločné stretnutia, kedy zabudnú na každodenné starosti, zašportujú si zabavia sa rodičia spoločne s deťmi a zároveň sa posilnia medziľudské vzťahy medzi občanmi. Veríme že  o rok sa v zdraví stretneme opäť na takomto podujatí....

V závere by sme chceli vyjadriť poďakovanie všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na príprave akcie a taktiež všetkým priaznivcom športu a dobrej zábavy.