Úvod / Fotogaléria / 2018

Flag Counter

2018

2. reprezentačný ples2. reprezentačný ples

    V obci Lazisko sa v tretiu februárovú sobotu 17.02.2017 uskutočnil 2. Reprezentačný ples. Kultúry dom sa zaplnil elegantnými dámami a galantnými pánmi.  
     Pri vstupe do kultúrneho domu na hostí čakalo okrem šampanského, aj malé prekvapenie v podobe perníka s nápisom Lazisko, ktorý si odniesla každá dáma. Ples v úvode otvoril slávnostným príhovorom starosta obce Bc. František Púčik, po ktorom nasledoval aj úvodný tanec v podobe valčíka.  
     Sála kultúrneho domu sa v ten večer zmenila na nepoznanie.  Šikovné ruky ju odeli do   zlato-bordových farieb. Zabávalo a tancovalo tu viac ako 90 hostí, pre ktorých si aj tento rok pripravili organizátori zaujímavý kultúrny program. Moderátorom večera bol  Bc. Jakub Glajza.  V rámci programu vystúpil  mladý, talentovaný huslista Matúš Mravec. V ďalšom bloku predviedli ľudové tance a školu tanca, rodák z Laziska Jakub Húlek, so svojou šarmantnou partnerkou Katkou Bernáthovou.  Okrem toho čakalo na zúčastnených aj ďalšie prekvapenie a to dve vtipné súťaže. Pre pánov to bola súťaž vo vyťahovaní servítok a pre dámy disciplína s krokomerom. Okrem polnočnej tomboly, sa aj tento rok volil  kráľ a kráľovná plesu. O tom, ktorá dvojica získa poukaz na romantickú večeru rozhodovali intímne, šteklivé, ale zato vtipné otázky, v ktorých sa museli partneri zhodnúť.  O skvelú atmosféru a zábavu sa počas celého plesu starala skupina FLASH. Hostia sa bavili do skorých ranných hodín, domov odchádzali určite plný nezabudnuteľných zážitkov. Fotografie hovoria za všetko!
    Veľké ďakujem patrí všetkým sponzorom, ktorí prispeli do tomboly menovite: obciam Lazisko, Gálovany, Svätý Kríž, Gôtovany, Ľubeľa, Liptovské Kľačany, Partizánska Ľupča a Pavčiná Lehota. Ďalšie ceny venovali: CK AZAD Tvrdošín, OZO a.s. Lipt. Mikuláš, Tomirtech s.r.o. Lipt. Mikuláš, J.M.H. s.r.o. Lipt. Mikuláš, CBA VEREX a.s. Liptovský Mikuláš, AGRO-RACIO s.r.o. Lipt. Mikuláš,   Hydroizol s.r.o. Lipt. Mikuláš, , BEZA s.r.o. Lipt. Mikuláš, FUN PARK Žiarce Pavčiná Lehota, Urbár Sokolče, PZ Sina Lazisko,  J+Z Špirec Hotel Bystrina Demänovská Dolina, MT-Elektro,  Liptov Lasers, Multikino Golden Apple Cinema, Penzión Bowling, Motokáry Palúdzka Kart centrum Liptov, Drevenica pod Sitieňom, Krupa-Kajo s.r.o, Lipt..Mikuláš, Techles s.r.o. Lipt. Mikuláš, Paradox-zábavné centrum Lipt.Ondrašová ,  LUNA MOTOR s.r.o. Juraj Lúčan Lipt.Mikuláš,Bažant s.r.o. Lukov Dvor, Kaderníctvo  Daniela, Lipt. Mikuláš, Bethania- závodná kuchyňa  Lipt. Mikuláš,  Moravčíková Jana, Lazisko,  Potraviny Saška Lazisko,  a ďalší: rodina Glajzová, Matejková, Hoštáková, Vršková, Švecová  a Máliková.

Jánska vatraJánska vatra

Predposlednú júnovú sobotu dňa 23.6.2018 sa v obci Lazisko uskutočnilo pálenie Jánskej vatry, ktoré bolo spojené s turnajom o pohár starostu obce Lazisko v malom futbale.

Na futbalovom ihrisku, síce v pochmúrnom a chladnom počasí, no o to v lepšej nálade, začal v doobedných hodinách turnaj v malom futbale. Na hracej ploche sa predstavili dve mužstvá z Laziska, hostia z neďalekej Dúbravy a hráči z Ivanky  pri Dunaji. Turnaj bol vyrovnaný, priniesol viaceré oku lahodiace akcie a góly, no nakoniec sa z víťazstva tešila Dúbrava, na druhom mieste skončila Ivanka pri Dunaji a tretí domáci hráči z Laziska. Individuálne ocenenie za najlepšieho strelca turnaja prebral Miloš Roháč, za najlepšieho brankára Matej Repa a najlepším hráčom sa stal Rastislav Droppa.

Na konci turnaja bol už chutný guláš dovarený a všetci aktéri sa tak mohli dosýta najesť a dať si aj jedno, dobre vychladené, čapované pivko a kofolu.

Okrem futbalu si na svoje prišli aj tí najmenší,  pre nich boli pripravené rôzne hry a stanoviská,  po ich absolvovaní boli ocenení pamätnou medailou a balíčkom sladkostí, ktorému sa veľmi potešili. Veríme, že získané medaily budú všetkým deťom pripomínať tento neobyčajný deň . Okrem toho si mohli dať namaľovať na tvár rôzne obrázky, o ktoré  sa postarali šikovné ruky jednej z animátoriek a zaskákať si aj na nafukovacom hrade.

Vo večerných hodinách rozprúdila zábavu skupina FLASH, ktorá je už v obci Lazisko ako doma a po reprezentačnom plese, sa predstavila aj na tomto peknom podujatí. Okolo 21:00 už nič nebránilo tomu, aby zazneli slová piesne Na Kráľovej holi a rozoznel sa hlas praskajúceho ohňa Jánskej vatry. Veselica pokračovala až do neskorých ranných hodín.  

Cieľom akcie bolo vytvoriť pre našich obyvateľov príležitosť na aktívny oddych a spoločné stretnutia, kedy zabudnú na každodenné starosti, zašportujú si zabavia sa rodičia spoločne s deťmi a zároveň sa posilnia medziľudské vzťahy medzi občanmi. Veríme že  o rok sa v zdraví stretneme opäť na takomto podujatí....

V závere by sme chceli vyjadriť poďakovanie všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na príprave akcie a taktiež všetkým priaznivcom športu a dobrej zábavy.

Stretnutie dôchodcov 2018Stretnutie dôchodcov 2018

Motto: "Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

 

       Staroba je prirodzenou súčasťou nášho života a práve október je ,,Mesiacom úcty k starším“ Mesiac október by mal byť pre náš všetkých aj pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí.  Staroba k nám prichádza nenápadne a pomaly a veru nedá sa jej vyhnúť. Ale to ešte neznamená koniec životným aktivitám.  

 Úcta k starším ľuďom by mala byť predovšetkým prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť spontánna a nenásilná. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú mladším generáciám . Láska a úcta k starším ľuďom je vysoko cenená, je  prirodzeným zákonom, ktorý poznajú všetky národy.

Dňa 20. októbra 2018 sa v kultúrnom dome uskutočnilo posedenie pre starších pri príležitosti ,,Mesiaca úcty k starším“. Z celkového počtu 109 občanov nad 60 rokov, sa v sále kultúrneho  domu zišla viac ako  polovica seniorov. Prítomným sa na úvod prihovoril starosta obce Bc. František Púčik , ktorý všetkých prítomných  čo najsrdečnejšie privítal a  poprial im veľa zdravia, životnej pohody a optimizmu. Zároveň privítal  aj vzácnych hostí  a to starostu obce Malatíny a zároveň tajomníka  ZMOL-u a predsedu združenia Ekológ  p. Ing. Petra Petho a starostu obce Ľubela Ing. Erika Gemzického PhD. krajského predsedu SNS a člena slovenského predsedníctva SNS , ktorí sa taktiež prihovorili našim seniórom. Potom už nasledoval  kultúrny program, v ktorom vystúpili detí zo základnej školy vo Svätý Kríži so svojím pásmom piesní a básni  pod vedením p. Mgr. Marty Púčikovej a p. Mgr. Ľubice Tomčíkovej  a tak isto  aj divadelníci z Matičnej divadelnej ochotníckej scény Liptovský Mikuláš  pod vedením p. Petra Vrlíka s divadelnou hrou,, Ako na Lazisku župana vítali“

Bolo milé vidieť, ako sa seniori bavia medzi sebou, rozoberajú zážitky možno zo svojich mladých liet, možno aj kontrolovali koľko ich ešte je medzi živými a koľkí už od nás odišli.  Dúfajme, že aj v budúcom roku sa všetci stretnú možno ešte vo väčšom počte a zaspomínajú si aj na tento príjemne strávený večer medzi sebou.

Nechýbalo chutné pohostenie a dezert, dôchodcovia boli obdarovaní aj malým darčekom. Starosta obce  poďakoval  všetkým, ktorí sa podieľali na príprave podujatia

 

 

Mikuláš 2018Mikuláš 2018

Svätý Mikuláš ani tento rok nezabudol na deti z malej dedinky na Liptove a prišiel rozdávať radosť a sladké dobroty aj im. Spoločne so svojimi pomocníkmi anjelikom, čertom a elfom pripravili pre detičky skvelý program. V príjemnej rodinnej atmosfére napísali list Ježiškovi, ktorý vhodili do magickej schránky, šikovnými ručičkami si vyrobili vianočné ozdoby, zasúťažili si v hode snehovou (papierovou) guľou, zahrali si guľovačku a zatancovali si spoločne tanec. Vzácnym hosťom bola tento rok aj pani Mikulášová, ktorá rovnako prišla vyčariť deťom na tvári úsmev a smiech. Vrcholom programu bol moment, kedy zazvonil čarovný zvonec a do sály vošiel Mikuláš. Privítal deti, ale aj rodičov, usadil sa do svojho kresla a postupne k nemu začali chodiť detičky. Rozprávali mu básničky, ale aj pesničky a on im na oplátku za to, že celý rok poslúchali a boli dobré, daroval sladký balíček plný dobrôt. Pred odchodom zobral do rúk poštu Ježiškovi, s deťmi vytvorili veľkého hada a vybrali sa spoločne von. Tam ich čakalo ďalšie prekvapenie v podobe kúzelného ohňostroja, ktorý zakončil celý program.

Vianočná kapustnica 2018Vianočná kapustnica 2018

V tretí adventný týždeň sa v obci Lazisko uskutočnilo už tradičné vianočné posedenie pri skvelej kapustnici, ktorú s láskou pripravil Ján Bella . Okrem nej boli v kultúrnom dome prestreté stoly, na ktorých boli koláče a všetci, ktorí prišli si mohli pochutiť na vynikajúcom punči, varenom víne a domácom prípitku s názvom „hriatô“, ktoré pripravil p. Rudolf Kelovský . Pre detičky bol pripravený detský kútik, v ktorom si mohli niečo pekné nakresliť, ale aj vyrobiť.  Už bez tak, príjemnú atmosféru, ktorú sa podarilo vytvoriť viac ako šesťdesiatim občanom, spríjemňovala svojou harmonikou a spevom harmonikárka Maruška zo susednej obce Ľubela. Ľudia si posedeli, porozprávali sa, zaspievali si a v dobrej nálade sa rozišli do svojich domov. Predtým im však pán starosta poprial príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov, v kruhu rodiny a najbližších priateľov. Aj touto cestou, by sme sa chceli ešte raz úprimne poďakovať všetkým, ktorí prispeli pri vytváraní tohto milého podujatia, ale najmä tým, ktorí sa zúčastnili, potešili seba i organizátorov.  Veľké poďakovanie patrí aj pánovi  Boďovi, ktorý zabezpečil potrebné komponenty do našej vianočnej kapustnice