Úvod / Fotogaléria / 2018 / Jánska vatra

Flag Counter

Jánska vatra

Predposlednú júnovú sobotu dňa 23.6.2018 sa v obci Lazisko uskutočnilo pálenie Jánskej vatry, ktoré bolo spojené s turnajom o pohár starostu obce Lazisko v malom futbale.

Na futbalovom ihrisku, síce v pochmúrnom a chladnom počasí, no o to v lepšej nálade, začal v doobedných hodinách turnaj v malom futbale. Na hracej ploche sa predstavili dve mužstvá z Laziska, hostia z neďalekej Dúbravy a hráči z Ivanky  pri Dunaji. Turnaj bol vyrovnaný, priniesol viaceré oku lahodiace akcie a góly, no nakoniec sa z víťazstva tešila Dúbrava, na druhom mieste skončila Ivanka pri Dunaji a tretí domáci hráči z Laziska. Individuálne ocenenie za najlepšieho strelca turnaja prebral Miloš Roháč, za najlepšieho brankára Matej Repa a najlepším hráčom sa stal Rastislav Droppa.

Na konci turnaja bol už chutný guláš dovarený a všetci aktéri sa tak mohli dosýta najesť a dať si aj jedno, dobre vychladené, čapované pivko a kofolu.

Okrem futbalu si na svoje prišli aj tí najmenší,  pre nich boli pripravené rôzne hry a stanoviská,  po ich absolvovaní boli ocenení pamätnou medailou a balíčkom sladkostí, ktorému sa veľmi potešili. Veríme, že získané medaily budú všetkým deťom pripomínať tento neobyčajný deň . Okrem toho si mohli dať namaľovať na tvár rôzne obrázky, o ktoré  sa postarali šikovné ruky jednej z animátoriek a zaskákať si aj na nafukovacom hrade.

Vo večerných hodinách rozprúdila zábavu skupina FLASH, ktorá je už v obci Lazisko ako doma a po reprezentačnom plese, sa predstavila aj na tomto peknom podujatí. Okolo 21:00 už nič nebránilo tomu, aby zazneli slová piesne Na Kráľovej holi a rozoznel sa hlas praskajúceho ohňa Jánskej vatry. Veselica pokračovala až do neskorých ranných hodín.  

Cieľom akcie bolo vytvoriť pre našich obyvateľov príležitosť na aktívny oddych a spoločné stretnutia, kedy zabudnú na každodenné starosti, zašportujú si zabavia sa rodičia spoločne s deťmi a zároveň sa posilnia medziľudské vzťahy medzi občanmi. Veríme že  o rok sa v zdraví stretneme opäť na takomto podujatí....

V závere by sme chceli vyjadriť poďakovanie všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na príprave akcie a taktiež všetkým priaznivcom športu a dobrej zábavy.